גרסת הרצה – לשליחת משוב

ברוכים הבאים למרכז ההדרכה של הנוער העובד והלומד

פעולה

קיום משותף – פעולה לשכבה המתבגרת

בפעולה הקרובה נרצה להכיר לחניכים את ערך הקיום המשותף. ערך אשר מבטא את הבחירה של יהודים וערבים ליצור חיים משותפים יחד, תוך שמירה על הזהות הייחודית של כל אחד מהאנשים ומהעמים. זהו בסיס לחברה שבה ניתן לחיות יחד בשוויון וביטחון.
לחניכים שתפגשו יש ככל הנראה מגוון דעות בנושא יחסי יהודים-ערבים כיום המבוססות על מעט מפגש, על דימויים מהחדשות והרשתות החברתיות וכן על התפיסות הפוליטיות ששמעו בסביבתם ובבית. לרוב הם נתקלו בצעירים ערבים בתור מוכרים בקניון, רוקחים/ רופאים, במקומות בילוי או בטיקטוק.
על מנת להיערך למפגש עם החניכים סביב עולם תוכן זה בצורה טובה, כדאי לחשוב מראש על העמדות שאיתן הם מגיעים לפעולה, המושפעות לרוב מהחוויה בסביבת המגורים שלהם ואירועים אקטואליים שקרו. יש לקחת את זה בחשבון בהיערכות שלכם לפעולה ורצוי לשלב בו דוגמאות ודילמות רלוונטיות ליישוב הספציפי בו חיים החניכים.
אם אתם מדריכים בעיר מעורבת, ייתכן שתשמעו יותר חוויות של מפגש – חלקן חיוביות וחלקן שליליות. ליחסי יהודים-ערבים בעיר ישנה השפעה מכרעת על חוויות החיים, מתחושת הביטחון ועד הבחירה באיזו שכונה לגור. חשוב לדרוש מהחניכים בערים אלו להיות אחראים על אופי המפגש, צמצום הגזענות והגברת הסולידריות.

בטעינה